Czy implanty są drogie?

implanty_artykul

Koszty, jakie wiążą się z leczeniem implantologicznym często powodują, że podejmujemy decyzję o wyborze innej metody uzupełnienia braków w uzębieniu. Czy rzeczywiście ostateczny koszt jest znacząco większy, aniżeli w przypadku pozostałych rozwiązań? Co wpływa na cenę implantu i całego procesu leczniczego?

Po pierwsze: MATERIAŁ
Implanty zębowe najczęściej wykonuje się z tytanu lub tlenku cyrkonu. Przekłada się to bardzo dobrze na szybkość procesu gojenia i niweluje możliwość odrzucenia implantu. 

Po drugie: WIEDZA
Tylko kilka renomowanych firm na świecie poprzedziło produkcję implantów żmudnymi, kosztownymi i wieloletnimi badaniami. Na tę niewielką "śrubkę" składa się wiedza (badania, ciągłe doskonalenie), materiały, doświadczenie, technologia, serwis. Systemy posiadają certyfikaty i transparentną dokumentację technologiczno-medyczną. Wszyscy dobrze wiemy, że to, co pochłania tyle czasu i wiąże się także z dużymi nakładami, ma też większą wartość i trwałość

Po trzecie: WYKSZTAŁCENIE I DOŚWIADCZENIE
Implantologia jest wąską dziedziną stomatologii. Rozwija się dynamicznie i wymaga ciągłego podnoszenia kwalifikacji na kosztownych kursach. Doświadczenie nabyte podczas wielu wykonanych zabiegów wszczepienia implantu ma także duży wpływ na efekty leczenia chirurgiczno-protetycznego. Dlatego wybór odpowiedniego specjalisty jest jedną z najważniejszych składowych decyji o podjęciu leczenia.

Po czwarte: DOŻYWOTNIA GWARANCJA
Implanty zębowe to rozwiązanie, które nie tylko daje pacjentowi największy komfort, ale także gwarantuje trwałość uzupełnienia. 
W ALLDENTAL do zabiegów implantologicznych wykorzystywane są najbardziej sprawdzone i renomowane systemy, takie jak MIS Impantants Technologies, Straumann, Astra Tech, dzięki czemu pacjent otrzymuje dożywotnią gwarancję na wszczepione implanty. 
 
Mamy zatem:

  • wyposażenie gabinetu w specjalistyczny sprzęt, 
  • wysokiej jakości materiały stomatologiczne, 
  • certyfikaty jakości, testy i badania medyczne,  
  • odpowiedzialność, jaką bierze na siebie lekarz.

Należy pamiętać, że implant zębowy nadal jest tylko i wyłącznie zamiennikiem i nigdy w pełni nie zastąpi własnego uzębienia. Tym niemniej jest najbliższym naturalnemu zastępstwem, jakie aktualnie dostępna technologia jest nam w stanie zaoferować. 
Przed podjęciem ostatecznej decyzi o wyborze metody leczenia, warto z całą pewnością porozmawiać ze specjalistą. Rozmowa pozwoli na zestwienie ze sobą indywidualnej sytuacji pacjenta z dostępnymi rozwiązaniami. 

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji implantologicznych - dowiedz się więcej >>>>
Wróć do sekcji: Aktualności